Kredyt konsolidacyjny a pożyczka oddłużeniowa

konsolidacja

Okazuje się, że niektórzy dłużnicy kredytowi zastanawiają się nad tym, czy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego czy może z pożyczki oddłużeniowej. Bankowe kredyty konsolidacyjne nie są przeznaczone dla osób które mają zaległe kredyty; banki co do zasady nie udzielają kredytów osobom mającym zaległości w spłacie kredytów uwidocznione w bazie Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to także, że banki nie udzielają pożyczek oddłużeniowych przyznawanych na spłatę zaległych zobowiązań finansowych. Spłacanie długów pieniędzmi pozyskanymi z nowej pożyczki, to pomysł w wielu przypadkach zły.

Pożyczki oddłużeniowe mają w ofercie tylko niebankowe firmy pożyczkowe a oprocentowanie rzeczywiste takich pożyczek jest bardzo wysokie. Często w oprocentowanie (rzeczywiste) długów które ktoś chce spłacić przy pomocy pożyczki oddłużeniowej jest znacznie niższe od oprocentowania rzeczywistego pożyczki oddłużeniowej. Czy chcesz zatem zamienić tańszy dług na dług droższy i w jakim celu? Spłacając dług pożyczką „oddłużeniową” można doprowadzić do wykreślenia wpisu z rejestru długów; może dlatego niektórzy decydują się na takie rozwiązanie i mają w tym istotny interes. Można też w taki sposób uniknąć zajęcia komorniczego albo choć odroczyć w czasie. Sugerujemy jednak w każdym przypadku realne spojrzenie na własną sytuację finansową i perspektywy jej zmiany na lepszą. Więcej i szczegółowiej na ten temat: http://kredytkomornik.com.pl/pozyczki-oddluzeniowe/

Kredyt konsolidacyjny też jest droższy od kredytu który został nim zamieniony. Można na niektórych portalach finansowych przeczytać, że jest tańszy. To wierutna bzdura; nie wdając się w wyliczenia przykładowe dość przecież zauważyć, że bank musi mieć zysk na kredycie konsolidacyjnym a nie stratę spłacając poprzedni kredyt który rzekomo jest droższy. Kredyt konsolidacyjny jest co najwyżej relatywnie tani (dzięki zabezpieczeniu hipotecznemu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *