Leasing – trzy ważne korzyści dla firmy

Szczególnie dla małej firmy leasing aut to korzystne rozwiązanie. Potrójnie korzystne jak to zaznaczyłem w tytule. Po pierwsze, jest takie finansowanie auta tańsze od zakupionego za gotówkę i na kredyt też, dzięki możliwości ujmowania rat leasingowych w kosztach uzyskania przychodów. Kredyt też można odpisywać, ale moim zdaniem leasing wychodzi taniej w małej firmie. Leasing ponadto nie obniża zdolności kredytowej a ponieważ przedmiot leasingu jest własnością firmy leasingowej w stu procentach przez cały okres umowy leasingu wiec podobno dlatego też leasing łatwiej uzyskać niż kredyt, to znaczy wymogi co do zdolności kredytowej nie są aż tak wyśrubowane.; Nigdy jednak do tej pory nie było aż tak, że na przykład leasing samochodowy dostępny był dla nowej firmy, no prawie nowej bo prowadzonej minimum przez trzy miesiące. Obecnie jest to możliwe.

Po drugie, jak firma będzie mieć jakieś okresowe kłopoty finansowe i do siedziby firmy wejdzie komornik, to autko w leasingu nie zlicytuje na pokrycie długów bo auto takie nie należy do leasingobiorcy ale do firmy leasingowej, więcej o tym: http://firmowo.edu.pl/leasing-a-egzekucja-komornicza/. To bardzo ważne a jak ktoś myśli że nie ma szans na to by jego firmę ścigali wierzyciele z komornikiem na czele, to nie wie jakie ryzyko każdy biznes ma w siebie wpisane. Wystarczy dekoniunktura, silniejsza konkurencja albo problemy ze ściąganiem należności od klientów i już się jest samemu zagrożonym.

Po trzecie, samochodem w leasingu można pokazać się przed kontrahentami, wzbudzając zaufanie. Naprawdę drogie samochody dostępne są w leasingu nie tylko dla bardzo bogatych firm.

2 myśli w temacie “Leasing – trzy ważne korzyści dla firmy”

    1. Należy zauważyć więc że w przypadku spółki cywilnej stronami umowy leasingu są wspólnicy tejże spółki oraz oczywiście finansujący czyli leasingodawca. Według z zasad funkcjonowania spółki cywilnej, za zobowiązania zaciągnięte przez spółkę cywilną każdy z jej wspólników ponosi solidarną odpowiedzialność. I tak też, jeżeli na przykład, co często ma miejsce, jeżeli jeden ze wspólników zakupuje majątek spółki cywilnej, nie ma on obowiązku wykupywać pojazdów stanowiących przedmiot leasingu i wchodzących w skład aktywów spółki. W takiej sytuacji to wspólnicy spółki odpowiadają w ramach umowy leasingu tych pojazdów jako strona umowy z leasingodawcą a nie osoba, która kupuje majątek spółki, z racji tego wykupu majątku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *