Tanie konto osobiste – co to oznacza, wybór

wybór konta bankowego

W dzisiejszych czasach konta bankowe są nieodłącznym elementem w życiu większości osób. To na nich gromadzi się pieniądze z wypłaty, z nich dokonuje się przelewów oraz podstawowych opłat. Dzięki nim wszelkie operacje finansowe stają się prostsze i bezpieczniejsze w wykonaniu, a kontrola gotówki jest zdecydowanie łatwiejsza.

Tanie – czyli jakie?

Wiele banków obecnie oferuje darmowe konto osobiste, które najczęściej sprowadza się do założenia i prowadzenia rachunku za darmo. Jest to duży ukłon banków w stosunku do swoich klientów, jednak należy pamiętać, że nie tylko to składa się na koszty utrzymania konta. Dlatego decydując się na założenia rachunku bankowego warto zapoznać się nie tylko z tym czy jego otwarcie i prowadzenie jest pozbawione opłat, ale także jakie są koszty wykonywania przelewów i innych transakcji finansowych oraz posiadania, używania kart płatniczych i wypłat z bankomatów.

Najtańsze konto bankowe – jak wybrać?

Tanie i dobre konto osobiste jest dla każdego inne. Dlatego należy pamiętać, że nie zawsze to co jest odpowiednie dla naszego znajomego jest również korzystne dla nas. Wybierając rachunek dla siebie warto zastanowić się wcześniej w jaki sposób będzie się z niego najczęściej korzystać i jakich transakcji będzie się dokonywać. Dlatego, aby konto było jak najtańsze należy brać pod uwagę przede wszystkim koszty operacji najczęściej wykonywanych. Przy wyborze konta dobrym posunięciem jest także dokładne prześledzenie tabeli opłat i prowizji kilku banków oraz porównanie ich ofert ze sobą. Można tego dokonać samemu, jednak dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne jest skorzystanie z narzędzi internetowych takich jak ranking kont bankowych. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób można wybrać najlepsze konta bankowe odpowiadające indywidualnym potrzebom konkretnych klientów.

Bądź aktywny!

Konto osobiste może być naprawdę tanie, a nawet przynosić zyski pod warunkiem jednak, że klient ściśle zwiąże się z danym bankiem. Wiele banków za regularne dokonywanie transakcji, otrzymywanie stałych wpływów czy korzystanie z kart płatniczych nagradza swoich klientów programami premiowymi. Najbardziej aktywni klienci w ten sposób mogą dostać kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co czasem bywa korzystniejsze niż założenie lokaty. Dlatego przed założeniem konta warto poszukać ofert nagradzających aktywność, ponieważ spełnienie wymagań banków zwykle nie jest trudne i można tego dokonać w naturalny sposób.

A gdy bank zmienia warunki na mniej korzystne, to zmień bank. Banki liczą na lenistwo klientów, pokażmy im że są w błędzie; powszechne rezygnacje dadzą im do myślenia i zdyscyplinują ich – bankowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *